Peeling – muži mají v tomto směru jednodušší úlohu, pokožka na tváři je totiž velmi jemná, s minimálním podkožním tukem, a jestliže nejsou vousy holeny pro směru růstu, obvykle nezarůstají. Při odstraňování chloupků v oblasti ženského klína je však situace jiná. Ty snadno zarostou, při chůzi se totiž opírají o tukovou vrstvu, kůže je v těchto místech silnější a náchylnější k prorůstání. Proti tomuto jevu pomáhá pravidelný peeling, případně lehká masáž, provádějte ji vždy po koupeli, kdy je kůže vláčná a chloupky zjemnělé. Stačí na to jen froté ručník anebo peelingový krém.
Teplota vody – častým nešvarem je pospíchání. Spěch není dobrý vůbec nikde, zvláště ne při osobní hygieně. Ve spěchu se holíme jen pod vlažnou vodou, chloupky jsou však ještě ztvrdlé a snadno dojde k poškrábání pokožky. Tento proces provádějte nejlépe po koupeli v teplé až horké vodě, bude nejen příjemnější, ale i zdravější, a nebude váš klín cílem pro zahnízdění a množení nežádoucích bakterií.
Bez pěny to také jde, ale… – nasucho to jde teoreticky provést, ovšem proč se tímto způsobem trýznit? Některé ženy dokonce v rychlosti využijí pouhé mýdlo nebo gel na sprchování. Tento postup však nelze nikomu doporučit, zůstaňte u klasické pěny, která má optimální složení pH, pokožku nedráždí, dobře odvádí chloupky od břitu a tím také nedojde k podráždění a jemným vrypům holicího nástroje. Nebudou se tvořit nežádoucí pupínky, které by pak nepříjemně svědily a mohly být zdrojem další infekce.
Tupá žiletka – poznáte ji snadno – pokud chloupky nezmizí po jediném tahu a musíte jich zopakovat několik, pak je nástroj tupý. Šetření tu není namístě, jen s ostrými břity zajistíte nejen hladké oholení, ale zabráníte poraněním a bakteriální infekci.
Nikdy ne proti směru – jak již bylo řečeno, ani muži by neměli holit vousy proti směru růstu, a platí to obzvláště pro ochlupení v intimních místech. Chlupy pak mohou zarůstat.