Sepsali jste si seznam na nákup, nakoupili vše potřebné a nyní je potřeba všechno to nakoupené, doma vybalit a uložit na to správné místo. Víte ale, jaké potraviny se mají ukládat kam? Které potraviny potřebují chlad, aby vydrželi čerstvé, chutné a hlavně aby neztrácely vitamíny, které obsahují? Které potraviny uskladnit v pokojové teplotě? Všímáte si, když jste v supermarketu, kde jsou dané potraviny uložené? Které berete z chladicích boxů, a které jsou umístěny v regálech, tedy v pokojové teplotě? Nevšímáte si toho, zkuste se na to při vašem dalším nákupu zaměřit a věřte, že budete překvapení, kolik potravin špatně skladujete. Nyní se ale vrhneme na konkrétní příklady,
Cibuloviny, především česnek a cibule, ty do lednice rozhodně nepatří. Česnek potřebuje pokojovou teplotu a pokud možno tak i temno. V lednici by tyto dvě suroviny mohly začít plesnivět. Vlhko jim vůbec nedělá dobře.
Ovoce, zejména banány, pomeranče a citrony. Ani tyto plody nejsou v lednici ve svém živlu. Jsou to tropické plody. Pokud je umístíme do lednice, odkáže je na předčasnou záhubu. Banány začnou téměř obratem černat a chuť je následně úplně jiná.
Zelenina, hlavně rajčata a okurky. Tyto plody v sobě obsahují velké množství vody a po uskladnění v lednici ztratí svou chuť i vůni. Ty to lednice rozhodně nedávejte.
Bylinky, bylinky vyžadují teplejší prostředí. Ideální je dát do vázy nebo skleničky s vodou. Ani sušené bylinky v lednici neskladujeme.
Vzpomeňte si na svou babičku, ty měli vždy své spíše, špajzky, sklepy a tam skladovali téměř všechno. Využívali tedy nejchladnější prostory, které měly. Bylo to správně? Věříme, že vám tento článek pomohl trochu objasnit, jak nakládat se zakoupenými potravinami následně doma. Je jasné, že až pojedete nakoupit, budete nejen vnímat to, co potřebujete koupit, ale i to, kde mají být potraviny uskladněné.
Co do lednice rozhodně nepatří
Posted on 4.8.2018